Türk markası Homend, Züchex Fuarı’na A enerji sınıfı akıllı ve tasarruflu ev aletleri ile katıldı

Homend, bu yıl Tüyap Fuar Merkezi’nde 23-27 Eylül tarihlerinde düzenlenen 22. Uluslararası Zücaciye & Hediyelik Eşya ve

Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı Züchex‘e, A enerji sınıfı akıllı ve tasarruflu elektrikli ev aletleri ile katıldı. 7. salonda yer alan geniş bir stand alanında Fuar katılımcıları ile buluşan Homend, küçük ev aletlerinde tasarruf devrini başlattığını ortaya koydu.

2010 yılında “Serving Life” sloganıyla yola çıkan elektrikli ev aletleri üreticisi Homend, kendi sektöründe dünyanın ilk beş fuarı arasında yer alan Züchex 22. Uluslararası Zücaciye & Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı’na katıldı. Bu yıl Tüyap Fuar Merkezi’nde 23-27 Eylül tarihlerinde düzenlenen Fuar’da Homend, akıllı ve tasarruflu ürün serisinde bulunan Deepsilence 1209 ve Greenpiece 1208 elektrikli süpürge, Adventouch 1108 ve 1109 ütü, Grilliant 1401 ızgara, Magicook 2501 elektronik aşcı, S3 Foodprocessor2801 mutfak robotu, S3 Tableblender 4901 masa blender’ı, Royaltea1701 konuşan çay makinesini tanıttı.

 

Züchex Fuarı’na katılan Homend Genel Müdürü Hakan Koçer, “Son 30 yıl içinde kişi başı tüketilen elektrik miktarı 4 kattan daha fazla arttı, artan elektrik ihtiyacını karşılamak için yapılan petrol ve doğal gaz ithalatları da cari açığın büyümesinde etkili oldu. Haftada 4 saat çalışan bir ütü, günde 24 saat çalışan buzdolabı kadar enerji harcıyor. 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik faturasının % 31’i küçük ev aletlerinden kaynaklanıyor. Türkiye’nin toplam ithalatının % 21’ini, ham petrol, doğal gaz gibi elektrik üretiminde yoğun olarak kullanılan doğal kaynaklar oluşturuyor. Yani cari açığı artıran önemli faktörlerden biri elektrik kullanımının son dönemdeki artışı” dedi. A sınıfı enerji tüketiminin sadece beyaz eşyalara özgü bir nitelik olmadığını, artık tüm elektrikli ev aletlerinde bu özelliğin aranması gerektiğini ifade eden Hakan Koçer, her ürün grubunda tasarruflu ve akıllı ürünlerle yer almayı hedeflediklerini açıkladı.

 

51 çeşit ürünüyle 525 satış noktasında bulunan Homend, Ortadoğu ve Balkanlar coğrafyasında gerçekleştirilen en büyük fuar olan Züchex’te, gelecek hedefleri arasında Türkiye’deki üretimlerinin ağırlığını artırmanın da bulunduğunu ortaya koydu. Asya ve Avrupa’daki profesyonellerin buluşma noktası olarak önem kazanan Fuar’da Homend Ürün Geliştirme Direktörü Mehtap Yıldız, 2012 yılında mevcut ürünlerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma ürünlerini de içeren 71 çeşit ürünü piyasaya sürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Yorum Yaz

Site Kurulum | Interkey